Jelenlegi hely

Idősek Világnapja október 1-jén

Szeptember 23-án hagyományunkhoz híven újra megrendezésre került a baktalórántházi Református Egyházközség által az Idősek Világnapja, dr. Kovács Kálmán tiszteletes Úr szervezése által. A szabadidő centrum parkban közel ötszáz fő részvételével több Református Szeretet Intézmény vett részt. Többek között: Levelek, Nyírkarász, Pátroha, Nyírbogdány, Petneháza, Ófehértó, Kótaj, Baktalórántháza. Az ünnepség istentisztelettel vette kezdetét. Meghívott vendégünk, Lipták Pál újfehértói lelkipásztor tartotta a prédikációt. Örömmel üdvözölte szép nagy gyülekezetünket. Beszédében kiemelte az idős emberek bölcsességét, és az idős kor szépségeit.” A vének ékessége az unokák, és a fiaknak ékessége az atyák.”(Példabeszédek 17. 6. )
A fiatalokat arra kérte, tiszteljétek az öregeket.
Az Arany ABC egyik idézete szerint:

„Vénemberből csúfot ne tégy, / Inkább szolgálatára légy. / Gondolj arra, hogy majd egyszer / Te magad is megöregszel.”

Az ige áldásaival meggazdagodva térjünk haza.
Majd Nagy Lajos polgármester Úr köszöntője hangzott el. Délben jó ebédhez szólt a nóta. Jó étvággyal fogyasztottuk el az ebédet. Ezután az idősek által betanult műsorok következtek. Versek, kabarék, vidám nóták. A közönség együtt énekelt az előadókkal. Többen táncra is perdültek. Az időjárás kegyes volt hozzánk. Lelkileg feltöltődve tértünk otthonunkba. Reméljük jövőre is lesz ilyen szép napunk.

Veress Andrásné

 

A képgaléria megtekintése: http://reformatusbaktaloranthaza.hu/galeria/2016/idosek-vilagnapja-oktober-1-jen-kepek 

  2016. október 10. – hétfő – 04:10